TOP 40  
 
   
 
 
 
Göksel'in Yeni Şarkısı: Acıyor
Göksel , "5 yıldır biriktirdiğim şarkılar" dediği yepyeni albümünü dinleyicileriyle buluşturmanın heyecanını yaşıyor... Göksel, radyoculara ve sevenlerine yeni yıl hediyesi olarak 2012'de çıkacak olan albümünün bir şarkısını yılbaşı öncesinde, televizyonlardan önce radyocularla paylaştı. Söz ve müziği Göksel'in kendisine ait olan "Acıyor", dinleyicileriyle buluştu.
ENBE'den Özel Koleksiyon Albüm...
Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası, yeni yılı müzikseverlere armağan edeceği yeni bir koleksiyon albümü ile karşılıyor... ‘ENBE COLLECTION' da gerçek müzikseverler, yeni dört tane şarkı dinleme şansını yakalarken, hit olmuş Enbe şarkılarından da mahrum kalmayacak. 

Toplam 30 şarkının yer aldığı, üç ayrı CD olarak müzikseverlere ulaşan albümün çıkış parçası, Mikhailov Stanislav'in bestelediği, sözleri Nazan Öncel'e ait olan ‘Senden Kıymetli mi?' olacak. Enbe'nin yaz ayında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda Gloria Gaynor'la verdiği konser sırasında ilk kez görücüye çıkan parça dinleyicilerden tam not almayı başarmıştı. 

Diğer yeni şarkılar; ‘Gidiyorum Aşkım' Ferhat Polat in bestesiyle ve Mesut Özşahin sözleriyle, ‘Evet mi Hayır mı?'Danny Daniel ile Dona Hightower ‘in bestesine Ülkü Aker'in sözleriyle, ‘Hiç Gitmesin' ise genç besteci Gülşah Tütüncü'ün imzasıyla hayat bularak Enbe Orkestrası solistlerinin muhteşem yorumlarıyla albümdeki yerini aldı.  

Sertab Erener’den Sinema Filmi Tadında Klip...
2011’de  büyük beğeni toplayarak bir çok mecrada yer bulan “Bir Çaresi Bulunur” şarkısına beklenen klip geldi.... Klibin hikayesini “Hayata karşı  ümitlerini yitirmiş insanlar, kendisini seven dostları ve aileleri tarafından  umutlarını  yeniden kazanırlar”  sözleriyle anlatan Sertab Erener’e klipte yakın dostu ve ünlü oyuncu Cüneyt Türel eşlik ediyor.
 
 
Son albümü “Rengarenk’ in beşinci klibi olan şarkının sözleri Sertab Erener’e aitken müziği ise Sertab Erener – Demir Demirkan ortak çalışması. Yönetmenliğini Hande Türkel’in yaptığı video klibin iki gün süren çekimleri  Şile, Kibrithane ve İstanbul’un çeşitli semtleriyle Film Sokağı Stüdyoları’nda  gerçekleştirildi.
Murat Evgin'in Yeni Şarkısı: Bugün Evlenmişsin
Murat Evgin, bir yıl aradan sonra yayınladığı yepyeni şarkısı "Bugün Evlenmişsin" ile sevenleriyle buluşuyor. Sözleri Murat EVGİN ve Dr. Selma ÇUHACI' ya, müziği Murat EVGİN' e ait olan "Bugün Evlenmişsin" on yıl boyunca gün yüzüne çıkmayı bekledi.

Sadece dijital platformlarda yayınlanan şarkıya; Murat EVGİN' in yönetmenliğinde çekilen video klipte, mekan olarak Çağan IRMAK' ın "Kabuslar Evi" filmindeki ev kullanıldı. İki günde çekilen klipte EVGİN' e otuz kişilik bir ekip eşlik etti. 

Murat EVGİN, küvette çekilen klibi için, su dolu bir küvetin içinde takım elbisesiyle beş saat kaldı. 

Genç şarkıcı, altmışlı yaşlarını canlandırdığı klibinin son bölümleri için dört saat süren özel bir makyajla yaşlandırıldı.

Ferhat Göçer: Seni Sevmeye Aşığım

Ferhat Göçer, beşinci albümü 'Seni Sevmeye Aşığım' ile dinleyicileriyle buluştu. Hüznün, romantizmin ve duygusallığın dorukta olacağı, tamamı aşk şarkılarıyla dolu olan yeni albümünü ünlü prodüktör Hüseyin Emre'nin sahibi olduğu Emre Plak etiketiyle çıkaran Ferhat Göçer, tamamı yaşanmış aşk hikayelerinden notalara dökülen şarkılarıyla yine dinleyicilerinin gönlünde taht kuracak.

 

Daha önceki albümlerinde çeşitli sanatçılarla yaptığı düetleriyle de beğeni toplayan Ferhat Göçer, bu kez tamamı solo parçalardan oluşan bir repertuarla ve tanınmış müzik adamlarının yanı sıra yeni bestecilerin eserlerinden oluşan bir albüm hazırladı.

 

Sonbaharın gelmesiyle birlikte, havalar soğurken, her dinleyenin içini ısıtacak olan toplam 10 şarkı, aylar süren bir çalışmanın sonucunda 14 bin şarkı arasından seçildi. Ozan Çolakoğlu ve Selim Çaldıran'ın aranjelerinde imzalarının bulunduğu albümün fotoğraf çekimleri ise Koray Erkaya tarafından yapıldı ve İstanbul'un çeşitli semtlerinde bir tam gün sürdü. Gerçek şehir görüntüsünün fon olarak yer aldığı fotoğraflar için de  titiz davranıldı.

 

Albümdeki Şarkıları
1) Affetmedim Seni               
Söz-Müzik: Ümit Sayın
2) Ayrılsak Ölürüz Biz          
Söz-Müzik: Taner Kaya
3) Bundan Sonra                   
Söz-Müzik: Ayhan Kılıç
4) Esirinim                             
Söz: Bülent Ay Müzik: Reşit Gözdamla
5) Getir Bana Dertlerini      
Söz- Müzik: Firdevs Altındaş
6) Mehtabın Rengi        
Söz: Reşit Gözdamla-Ercan Kutlu
Müzik: Reşit Gözdamla
7) Oya Gibi                            
Söz-Müzik: Kubilay Aydoğmuş
8) Seni Sevmeye Aşığım        
Söz-Müzik: Ersel Serdarlı
9) Unutmuş Çoktan             
Söz-Müzik: Gözde Ancel
10) Yanına Kalmaz              
Söz-Müzik: Eyüp Mercimek

Sıla, "Boş Yere" Şarkısının Klibini Yunanistan'da Çekti...

Türk pop müziğinin son yıllarda kuşkusuz en önemli isimlerinden biri olan Sıla, 2010 yılının sonunda çıkardığı ve hala satış listelerinin üst sıralarından inmeyen 3. albümü “Konuşmadığımız Şeyler Var” ın dördüncü video klibini “Boş Yere” isimli şarkısına çekti.

 

Son zamanların en çok beğenilen isimlerinden Sıla, “Boş Yere” şarkısının klip yönetmenliğini de kendisi yaptı. Tatil için gittiği Yunanistan’ın Santorini adasında boş durmayan Sıla, saçından makyajına, kostümünden yönetmenliğine kadar kendisine ait olan klipte en doğal hali ile kamera karşısına geçti.

Hande Yener'in Yeni Albümü: Teşekkürler

Hande Yener'in 12 hit parçayı içinde barındıran bu yılın hit rekorunu kıracak “Teşekkürler” albümündeki 12 şarkının söz ve müziği, her yaptığı  müzik severlerden  büyük beğeni toplayan müzik adamı Sinan Akçıl'a ait...

 

“Teşekkürler” albümünde ünlü müzik adamı Sinan Akçıl ile Hande Yener albüme ismini veren yılın slow  şarkısı olacak “Teşekkürler”  şarkısına yaptıkları başarılı düetleri ilgi çekerken, dinamik ve hareketli alt yapısıyla "Havaalanı" şarkısı dans tutkunlarının vazgeçilmezi olacak.

 

Her biten güzel birlikteliğin ardından yaşatılanlar için "Teşekkürler" derken bazen de anlamsız aşklardan kaçmak gerektiğinde soluğu "Havaalanı"nda almak gerekir.


Albümdeki Şarkılar:  

UNUTULMUYOR
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Sinan AKÇIL-Enver GÜNEN

 

HAVAALANI
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Sinan AKÇIL-Enver GÜNEN

 

BEN YOKUM
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Sinan AKÇIL-Enver GÜNEN

 

TEŞEKKÜRLER  (feat.SİNAN AKÇIL)
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Sinan AKÇIL

 

AŞKIN DİLİ ( NONAZAYİ)
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Sinan AKÇIL – Emrah KARADUMAN

 

DÖN BANA
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Sinan AKÇIL

 

KALBİNE BULUTLUYUM
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme :  Emrah KARADUMAN

 

KEŞKE
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme :  Emrah KARADUMAN

 

BÖYLE BİRİYİM
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Enver GÜNEN

 

AŞK MÜZİĞİ
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Enver GÜNEN

 

BANA ANLAT
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme:Volga TAMÖZ -Sinan AKÇIL

 

VAKTİ YOK
Söz & Müzik : Sinan AKÇIL
Düzenleme: Sinan AKÇIL

Gökhan Tepe'den Bir Klip Daha: Yalan Olur

Mayıs ayında müzikseverler ile buluşturduğu son albümü “Aşk Sahnede” ile büyük ilgi gören Gökhan Tepe, bu yazın dillerden düşmeyen şarkılarından biri olan “Kırmızı Halı”ya çektiği klip ile de sevenlerinin beğenisini toplamıştı.

 

Sonbaharın ilk günlerinde sözü ve bestesi Serdar Aslan’a ait olan ve albümde öne çıkan “Yalan Olur” isimli şarkısını gelen yoğun istek üzerine kliplendiren sanatçı kendi deyimiyle hüzün mevsimini erken açtı.

 

Devrin Usta’nın yönetmenliğinde Duru Tiyatro sahnesinde çekilen klipte Gökhan Tepe’ye Fransız model Marine ve sanatçının kendi orkestrası eşlik etti. Sahne performansı ve duygu dolu karelerden oluşan klibin çekimleri yaklaşık 20 saat sürdü.

Bendeniz'in Yeni Albümü: Benden İzler

"Benden İzler" adını taşıyan ve 16 şarkıdan oluşan remix albümüyle kısa sürede listelere hızlı bir giriş yapan Bendeniz, dizi ve film müziklerine göz kırpıyor. Bugüne kadar 150’yi aşkın şarkıya kendi imzasını atan sanatçı, bir yandan ‘’ Benden İzler’’ albümü ile dinleyicisini mutlu ederken diğer taraftan yeni sezonda izleyici ile bulaşacak dizilerde müzikleriyle yer alabileceğinin sinyalini veriyor.

 

Bendeniz, yorumcu kişiliğinin yanında söz yazarı ve besteci yönüyle de sektörde başarısını perçinlemeye devam ediyor. Kalplere ve hafızalara kazınan çok sayıda hit şarkının yaratıcısı Bendeniz, albüm prodüksiyonları dışında özel soundtrack çalışmalarla da dinleyicisi ile buluşacak

Gülben Ergen: Hayat Bi Gün

Gülben Ergen, on şarkıdan oluşan heyecan verici bir müzik çalışmasına imza attı. 1,5 yılda hazırlanan “Hayat Bi gün” isimli onuncu stüdyo albümü, 22 Ağustos Pazartesi günü müzik marketlerdeki yerini aldı.

 

Unutulmaz sayısız hit şarkının sahibi Gülben Ergen, müzikal çizgisinin dışına taşmadan hazırladığı yeni albümünde umutlarını, hüzünlerini ve sevinçlerini dinleyicisi ile paylaşıyor.

Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde hazırlanan albümde Fettah Can, Ersay Üner, Eflatun, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserleri bulunuyor.

 

Hayranlarının merakla beklediği bu albümde, Gülben Ergen’in Mustafa Sandal ile düet yaptığı, dijital platformlarda ve Ttnet’te 3 milyondan fazla tıklanarak indirilen ve dinlenilen 2011 yazının hiti “Şıkır Şıkır” da yer alıyor.

Albümün ilk video klibi, söz ve müziği Sedar Ortaç’a ait olan “Yarı Çıplak” şarkısına Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekildi.

 

 

Şarkı Listesi:

1.Masal Olalım
2.Vıdı Vıdı
3.Massuzcuktan
4.Şıkır Şıkır –  feat. Mustafa Sandal
5.Tesadüf
6.Yarı Çıplak
7.Dünyaları Versem
8.Yok Acelem
9.Tesadüf  (Akustik Versiyon)
10.Şıkır Şıkır

Yıldız Usmonova'dan Yılın Albümü: Bir Şans Ver

2009 yılında çıkardığı “Dünya” albümüyle; “Görmesem Olmaz”, “Yalan”, “Seni Severdim”, “Beni Kovma Kalbinden” gibi birçok hit şarkıya imza atan Yıldız USMONOVA’ nın yepyeni albümü “Bir Şans Ver” müzik marketlerde yerini aldı.

Fatih ERKOÇ’ la, Levent YÜKSEL’ le ve YAŞAR’ la anılarımıza sinen düet şarkılara imza atan Yıldız USMONOVA, bu albümünde bir düet şarkıya yer verdi. USMONOVA’ nın Serdar ORTAÇ’ la düet yaptığı şarkının ismi “Diyemem”.


“Bir Şans Ver” albümünde; Yıldız USMONOVA’ nın sekiz sözü ve on bestesi yer alıyor. Yıldız USMONOVA’ nın şarkılarının sözleri Murat Güneş tarafından Türkçe’ ye adapte edildi. Albümdeki diğer şarkıların sözleri ise; Murat Güneş ve Günay Çoban’ a ait.

Albümde birbirinden güzel on şarkı ve bir şarkının akustik versiyonu yer alıyor. Toplam on bir kaydın düzenlemeleri Erhan BAYRAK, Febyo TAŞEL ve Asker İBRAHİMOV tarafından yapıldı.

“Bir Şans Ver” adını verdiği albümünü “Yılın Albümü” olarak tanımlayan USMONOVA’nın, albümünün çıkış şarkısı olan “Belli Belli”nin söz ve müziği Yıldız USMONOVA’ya, şarkının Türkçe’ ye adaptesi Murat GÜNEŞ’e, düzenlemesi ise Asker İBRAGİMOV’a ait.
Sürprizlerle dolu olan “Bir Şans Ver” albümü; 11 Ağustos 2011 Cuma günü müzik marketlerdeki yerini aldı.

Faruk K'ya Sezen Aksu'dan Destek...
'Adalet Yerinde' şarkısı ile piyasaya hızlı bir giriş yapan sevilen popçu Faruk K'ya Sezen Aksu'dan destek geldi. Sezen Aksu'nun yıllar önce seslendirdiği 'Kusura Bakma' şarkısını yeni bir düzenleme ile seslendiren Faruk K, şarkısını hemen kliplendirdi.

 

DJ Cihat Uğurel ve Serkan Balkan'ın muhteşem düzenlemesi ile gece kulüplerinde en çok çalınan şarkı olan 'KUSURA BAKMA', bu yazın hitlerinden biri olmaya aday...

Sabıkalı Demet

Demet Akalın hiç boş durmuyor. Akalın, şimdi de son albümü AŞK’ın en sevilen şarkılarından “Sabıka”ya çektiği iddialı kliple kendinden söz ettiriyor.


Son albümü “AŞK” ile müzik listelerinde ilk sıralara yükselen Demet Akalın, albümün ikinci klibini hareketli şarkısı Sabıka’ya çekti. Söz ve müziği Ceyhun Çelikten’e ait olan Sabıka, bu yazın en çok istek alan şarkıları arasında başı çekiyor.


Aşkına sahip çıkmayıp sevdiğini üzenlere seslendiği şarkısının klibinde Demet Akalın’a bu yıl Best Model Türkiye Yarışması’nda yarışacak Engin Gülsoy, Ufuk Değer, Yusuf Çim ve Alper Tunga Özenek eşlik etti. Demet Akalın sesiyle olduğu kadar görüntüsü ile de hayranlarını ekrana kilitliyor.


Yönetmenliğini Müjdat Küpşi'nin styling'ini Bener Hamamcı’nın yaptığı klipte mekan olarak Demet Akalın’ın kendi evi kullanıldı. 

 

 

Sabıka’nın sözleri ise şöyle:


Sen aşık olanı üzdüysen eğer
Aşk sihrini bozduysan cezalısın
Artık sabıkalısın
Bu sefer kendini yakalattın
Konuşacak korunacak aşk bırakmadın
Kalbime kurdum mahkeme
Yargıladım seni her gece
Hafifletici bir bahane bulamadım
Yukarda Allah var diye
Kendimi yokladım
Hakkın var mı diye bi baktım
Aklımı bayağı bir zorladım
Yapamadım aşk gözünü açtı

Gülşen'in Yeni Şarkısı "Sözde Ayrılık"

Gülşen, yaz bitmeden yepyeni bir hit şarkıyla daha sevenlerine sürpriz yaptı. Sözü ve müziği kendisine ait olan “Sözde Ayrılık” adlı şarkının aranjesi Ozan Çolakoğlu’na ait.


“Yeni Biri” adlı şarkısıyla büyük bir başarıya Gülşen, “Sözde Ayrılık” adlı yeni şarkısıyla da bu başarısını sürdürmeyi planlıyor. Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekilen “Yeni Biri” ekranların en dikkat çeken ve sevilen klibi olmayı başardı. “Sözde Ayrılık” adlı yeni şarkısının klibinde de yine Nihat Odabaşı ile çalışan Gülşen’i ekranda izlerken gülümsemenize engel olamayacaksınız! Gülşen yeni klibinde oyunculuğunu bir kez daha gözler önüne serdi ve sitcom tadında yeniden karşımıza çıktı!


Bir yandan Ozan Çolakoğlu ile yeni albümü için stüdyoda çalışmayı sürdüren Gülşen, bol bol şarkı üretmeye devam ediyor. 2012’nin ilk aylarında dopdolu bir albüm çıkartmayı planlayan Gülşen, albüm öncesinde “Sözde Ayrılık” adlı ikinci single çalışmasını sevenlerine sunuyor.

Ajda Pekkan Yakıp Geçiyor...

Süperstar Ajda Pekkan ve Megastar Tarkan bu yazı "Sevene zulm edeni yakar geçerim..." sözleriyle sallıyor. Albümün çıkış şarkısı, Tarkan’ın söz  ve müziğine imza attığı, hem de albümde vokal yaptığı ‘’YAKAR GEÇERİM’’ çıktığı hafta liste başı olmayı başardı ve video klibiyle de sevenlerini mest etti.


 

Albüme isim veren şarkı, Sinan Akçıl imzalı ‘’ Farkım bu’’  9 yeni şarkının olduğu albümde bir tane de sürpriz bulunuyor. Süper Star Ajda Pekkan ve Yüksek Sadakat düeti… ‘’UCUZ ROMAN’’ adını taşıyan şarkının söz ve müzikleri Kutlu Özmakinacı’ya düzenlemesi ise Yüksek Sadakat grubuna ait.

Yıldız Tilbe'nin Yeni Şarkısı: Oynama
Yıldız Tilbe’ den sevenlerine işte yaz sürprizi ... Dünyaca ünlü bas gitarist Marcus Miller’a ait olan ‘’Blast’’ adlı şarkı, Seyhan Müzik etiketiyle çıkacak olan Yıldız Tilbe’nin 15. Albümü ile müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor. Yaza özel hazırlanan’’OYNAMA’’ adlı şarkısı dışında diğer 9 şarkısını kendisi yapan sanatçı, bir önceki ‘’HASTAYIM SANA’’albümüyle sevenlerini memnun ettiği gibi bu yeni albümüyle de çok iddialı geliyor.
Zeynep Dizdar: Viraj
Zeynep Dizdar, 7 Temmuz'da satışa sunulan "Viraj" isimli albümde 6 şarkı, bir karaoke versiyon ve bir new versiyon olmak üzere toplam 8 şarkı yer alıyor. Albümün çıkış şarkısı "Su Akar Yolunu Bulur" albüm öncesi müzikseverlere sunuldu ve çok beğenildi. Albümdeki şarkılar: İstanbul'u Yürüyebilirim, Su Akar Yolunu Bulur, Aşk Dediğin Laftır, Uyandırma, Viraj, Aşk Fırtınası, İstanbul'u Yürüyebilirim (New Version), Viraj (Karaoke)

Copyright © 2008 Radyo Moda. Tüm Hakları Saklıdır.